بلیچینگ چیست؟

سفید کردن دندان (بلیچینگ دندان) ، بلیچینگ از تازه ترین روش ها برای رفع بد رنگی دندان ها به شمار می رود این روش تاثیر زیادی بر زیبایی و شفافیت دندان ها میگذارد و می تواند لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد.

بلیچینگ عمیق دندان‌ها یک روش درمانی چندبخشی است که برای از بین بردن لکه های مختلف از روی دندان است. بلیچینگ یا سفید کردن دندان از چند طریق در کلینیک و منزل انجام می شود.

زیباترشدن لبخند در گرو دندانهایی زیبا، لثه خوش رنگ و فک منظم می باشد.

زمانی که از لثه صحبت می کنیم به این معنی است که نباید در لثه هر گونه ناهنجاری و یا عارضه مشکلات عفونی وجود داشته باشد. هر دو فک ه باید به حالت موازی و روی هم جای بگیرند. در این میان دندان ها نقش مهمی برای زیبایی فرم لبخند ایفا میکنند.

دندان هایی که نامنظم باشند باید به حالت منظم در کنار هم چیده شوند. اگر دندان ها دچار پوسیدگی شده باشند احتیاج به بازسازی پیدا میکنند اما زمانی که رنگ آنها تیره باشد هم می‌توانید با استفاده از بلیچینگ آنها را روشن تر وشفاف تر کرد.

بد رنگ بودن دندانها از عارضه هایی است به خاطر آن مراجعین زیادی به کلینیک های دندانپزشکی می روند. این مشکل در افرادی که تصور می‌کنند دندان های شفاف و زیبایی دارند هم مهم است چون رنگدانه های فرآورده هایی می باشند که در زمان طولانی موجب تغییر رنگ دندان ها می شوند. برخی موارد که دندانهای متقاضی به علت های ژنتیکی و یا استفاده از داروها به صورت مزمن کدر شده اند و زیبایی آن ها را تحت الشعاع قرار داده اند، جایگاه مهمتری پیدا می‌کند.

بلیچینگ مهمترین روش برای سفید کردن دندان ها است که ترکیبی از اکسید هیدروژن می باشد. این روش باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب شده میان هرمهای مینایی دندان ها می گردد و بعد از مدتی دندان ها مورد آسیب قرار میگیرند. ماده بلیچینگی که جهت سفید شدن دندان ها بکار برده می شود، با نفوذ در نواحی تحتانی مینا و عاج دندان موجب رفع رنگدانه ها می شود و باعث سفیدی و روشنتر شدن دندان ها خواهد شد.

 
برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید